Şans Duası

şans arttırmak için okunacak dular

Şansınızın açılıp işlerinizin yoluna girmesi için Allah’a ellerinizi açıp şans duası edebilirsiniz. Şans duasıyla işleriniz yoluna girecek ve kısmetiniz açılacaktır. Şansınızın devamı ve işlerinizin yoluna girmesi için her gün aklınıza geldikçe “Sümmes sebila yesserahu” deyin. Şanssız anlarınızda bu duayı içinizden söyleyebilirsiniz.

Başarılı olmak ve para kazancı için okuyabileceğiniz dualardır. Şansınızın açılması için de aynı duaları edebilirsiniz. İş hayatımızda şansımızın açılması için ne yapmalıyız? Hangi duaları okumalıyız?

 

Allah’a olan yakınlığınızı, muhabbetinizi, özleminizi ifade eden cümleler kullanarak, Allah’a sığınarak ve beslemeyle işinize başlayarak şansınızı arttırabilirsiniz. İşinizde şansınızın olması için dükkanınızı açarken besmeleyle anahtarı sağ elle çevirmelisiniz. Abdestli olarak iş yerine gidip helal kazanmaya niyetlendiğinizde Allah şansınızı döndürecektir.

 

Harama ve kötüye müsaade etmeden, kimsenin hakkını yememeye çalışarak işinizi yaptığınızda Allah inşallah kazancınızı helal kılacak ve azsa bereketli kılacaktır. Haram olan kazanç çok olsa da şer getirir, kötülük getirir, Allah şer, kötülük getiren paranın her türlüsünden her birimizi sakındırsın.

 

Allahümme ahsin akıbetena fi’l umuri külliha ve ecirna min hızyi dünya ve azabil ahreti.

Anlamı: Allah’ım bütün işlerimizin sonucunu güzel eyle, dünyada rezil olmaktan ve ahiret azabından bizi koru.

 

Bu duayı bol bol okuyabilirsiniz. Bu duanın bereketiyle Allah dünya ve ahretin bütün kötülüklerinden uzak eyleyecektir. Yukarıdaki dua ve yazmış olduklarım değerli hocamız Nihat Hatipoğlu’nun bir televizyon programındaki konuşmasından derlenmiştir. Yazımızın bundan sonraki bölümü ise Nihat Hatipoğlu ile alakalı olmayıp, çeşitli kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır.

 

Sübhanallahi ve bihamdihi sübhanallahil Azim ve bihamdihi estağfirullah. Ya Kafi, Ya Gani, Ya Fettah, Ya Rezzak, Ya Kerim, Ya Vehhap, Ya Zettavili, Ya Mecid.

Anlamı: Allah’ı hamd ile tesbih ederim, Büyük Allah’ı hamd ile tesbih ederim, Allah’tan bağışlanmamı isterim, Ey her şeye kâfi gelen, Ey hiçbir şeye ihtiyacı olmayan/Zengin, Ey suretleri, şekilleri, kapıları açan, Ey her canlının rızkını veren, Ey ihsanları bollan/Cömert, Ey bağışları çok olan, Ey geniş güç ve servet sahibi/lütuf ve ihsanı pek geniş olan, Ey Yüce olan.

 

Bu duayı aklınıza geldikçe, akşamları yatmadan yada gün içinde istediğiniz zaman okuyabilirsiniz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir